iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Twoja praca może zostać umieszczona w kapsule czasu pod płytą Głównego Rynku

Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Kaliszu ogłosił konkurs polegający na przygotowaniu listu, pracy literackiej lub plastycznej dla przyszłych pokoleń. Materiał przygotowany przez zwycięzcę trafi do kapsuły czasu, która zostanie umieszczona pod płytą Głównego Rynku.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Kalisza.

 

Celem konkursu jest:

  • promowanie historii miasta Kalisza
  • budowanie trwałej więzi emocjonalnej z regionem
  • kształtowanie wśród młodego pokolenia, poczucia współodpowiedzialności za rozwój patriotyzmu lokalnego
  • stworzenie okazji uczestnikom konkursu do podjęcia wyzwania, wykazania się kreatywnością, inwencją i pobudzenie twórczej wyobraźni

 

Warunkiem udziału w konkursie jest stworzenie tzw. „listu” dla przyszłych pokoleń dotyczącego miasta Kalisza sporządzonego w dowolnej formule:

  • praca literacka – opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad (lub inne formy literackie) których objętość nie przekracza 4000 znaków ze spacjami maszynopisu lub 4 strony rękopisu (2 kartki w formacie A4 i zapisie dwustronnym)
  • praca plastyczna – wykonana dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, grafika, komiks, techniki mieszane) lub za pomocą grafiki komputerowej (maksymalnie 2 kartki w formacie A4, dwustronne)

 

Prace  wraz z dokumentami zgłoszeniowymi należy dostarczyć do Wydziału Edukacji, ul. Jasna 2, pokój 102 do 30 stycznia 2023 r.

Uczestnik konkursu,  którego „list” zostanie wybrany do złożenia w kapsule czasu będzie zobowiązany do uczestnictwa w zamieszczaniu kapsuły czasu w podziemiach kaliskiego Rynku.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU