iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Bezpłatne porady w prokuraturze

W związku z przypadającym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, wzorem lat ubiegłych, w terminie od 20 do 26 lutego organizowany będzie we wszystkich jednostkach prokuratur w kraju "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem".

 

- Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp. informuje, że wyznaczeni prokuratorzy w prokuraturach okręgu ostrowskiego wezmą udział w organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości „Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw” gdzie udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W ramach akcji wyznaczeni prokuratorzy i asesorzy we wskazanych dniach w godzinach 9.00 - 15.00 będą udzielać w siedzibach swoich jednostek bezpłatnych porad prawnych wszystkim zainteresowanym tą formą pomocy.

 

Celem obchodzonego corocznie Dnia Ofiar Przestępstw i Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw jest udzielnie niezbędnych informacji dla osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz wskazanie instytucji zajmujących się pomocą pokrzywdzonym.

W prokuraturach okręgu ostrowskiego, przy wejściach do budynków i na tablicach ogłoszeń, zostaną umieszczone informacje o miejscu i czasie pełnienia dyżurów przez pracowników prokuratur.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU