iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Powiat kaliski

Tylko jednego dnia 10 osób straciło prawko

2021-07-09 09:07:00

Rekordzista pędził ponad 120 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Mija dopiero drugi tydzień wakacji, a na polskich drogach przez ten czas zginęło już ponad 70 osób. Nic więc dziwnego, że "drogówka" w szczególnie wzmożony sposób, poluje na piratów drogowych, bowiem nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków, to jedne z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. 

 

Nie inaczej jest na drogach powiatu kaliskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Kaliszu nieprzerwanie realizują swoje zadania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. 

 

- Wakacje i związany z nimi mniejszy ruch na drogach miasta i powiatu, nie eliminują nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” lekkomyślne osoby do wciśnięcia pedału gazu. W miniony czwartek policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało organicznie do 50 km/h - wskazują kaliscy policjanci.

 

Zgodnie z przepisami, cała dziesiątka straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

- Do podróżujących naszymi drogami apelujemy o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeniach prędkości na drodze. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, zachowajmy więc rozwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - apelują mundurowi.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl