iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Godziesze Wielkie

Uczniowie z Ciepielewa oraz z Zakrzyna i Woli Droszewskiej najlepsi w powiatowym festiwalu

2019-11-14 14:11:00

Dziewięć szkół podstawowych wzięło udział w XIV Powiatowym Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej, który odbył się w Godzieszach Wielkich. Wśród zespołów najwyżej oceniono uczniów z Ciepielewa, natomiast w kategorii chórów jurorzy przyznali wygraną ex aequo młodym adeptom z Zakrzyna i Woli Droszewskiej.

Festiwal tradycyjnie odbył się pod honorowym patronatem starosty kaliskiego i wójta gminy Godziesze Wielkie. Jego nadrzędnym celem jest krzewienie wartości patriotycznych wśród młodych pokoleń: rozbudzanie miłości do ojczyzny, kształtowanie więzi z krajem ojczystym, a także popularyzacja pieśni patriotycznej i historycznej.

W gościnnych progach Zespołu Szkół nr 1 im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich do muzycznej rywalizacji przystąpiły łącznie trzy chóry i sześć zespołów składających się z uczniów szkół podstawowych, które wykonały po jednym utworze muzycznym pochodzącym historycznie z okresu II wojny światowej.

Podczas festiwalu można było również podziwiać wystawę historyczną pn. „Obcy mundur – taka dola...” przygotowaną przez rekonstruktora, pasjonata historii Karola Matczaka. Ekspozycja miała oryginalny charakter, a wśród prezentowanych dzieł i pamiątek nie zabrakło także wystawy sprzętu wojskowego pod postacią klocków firmy COBI.

 

W muzycznej rywalizacji zespołów najlepiej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciepielewie, którzy wyprzedzili rówieśników kolejno ze Stobna i Rajska. Marek Kubera, Beata Szymańska i Cezary Molka, pełniący funkcje jurorów, mieli nie lada problem, szczególnie w kategorii chórów. Ostatecznie, postanowili przyznać wygraną ex aequo reprezentantom Szkoły Podstawowej z Woli Droszewskiej i Szkoły Podstawowej z Zakrzyna. Kolejne miejsce zajęli uczniowie z Nowych Skalmierzyc.

 

XIV Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego, miasta Kalisza i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Organizatorami wydarzenia byli: powiat kaliski, gmina Godziesze Wielkie i Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich w Zespole Szkół nr 1.

 

 Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl