iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz - Sulmierzyce

Uczniowie znieważyli Prezydenta RP i zasiedli na ławie oskarżonych. Czy tę sprawę można było załatwić inaczej?

2021-03-24 12:03:00

O tej sprawie od wczoraj zrobiło się głośno. Rzecz dotyczy uczniów szkoły ponadpodstawowej, którzy na ubiegłorocznej imprezie zorganizowanej w Sulmierzycach, mieli znieważyć Prezydenta RP. Sprawa trafiła na wokandę kaliskiego sądu.

Przypomnijmy. W czerwcu 2020 roku, na zorganizowanej w Sulmierzycach imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji, spotkało się kilkudziesięciu uczniów z okolicznych szkół ponadpodstawowych. Wśród nich była trójka, która w miniony wtorek zasiadła na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Okazuje się bowiem, że podczas wspomnianego spotkania  miało dojść do znieważenia głowy państwa.

Dokładnie, jak to przytoczono podczas rozprawy, uczniowie oskarżeni są o to, że działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ten sposób, że wykrzykiwali słowa wulgarne i uznane powszechnie za obelżywe.

 

  • "Na imprezie bawił się syn radnej"

Zwróciliśmy się do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. w celu uzyskania informacji dotyczących aktu oskarżenia. Niestety, dziś dowiedzieliśmy się, że tamtejsza instytucja została nieco... zdziesiątkowana przez Covid-19. Mimo kolejnych prób kontaktu z ostrowską prokuraturą, na chwilę publikacji tego artykułu, nie udało się nam uzyskać żadnych informacji w tej sprawie.

Posiłkując się więc materiałem opublikowanym w ogólnopolskich mediach poprosiliśmy o komentarz lokalnych samorządowców z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się bowiem, że na imprezie bawił się syn radnej z powiatu krotoszyńskiego z ramienia PiS. Rano miał opowiedzieć mamie o zdarzeniu z plakatem i o obraźliwych słowach pod adresem prezydenta RP - donosi Interia.pl. - Radna o sprawie poinformowała swoich kolegów z klubu PiS oraz policję - czytamy dalej w artykule.

 

  • "Efekt wojenki politycznej na górze..."

Tajemnicą poliszynela stało się więc, że chodzi o sulmierzycką radną, co komentuje przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej. - Moim zdaniem to jest efekt wojenki politycznej na górze, która niestety także przenosi się na całe społeczeństwo. Nie będę ukrywał, że prezydent Andrzej Duda nie jest z mojej bajki, ale uważam, że prezydenta, jako urząd, winno się szanować. Natomiast w tym przypadku, moim zdaniem, zaszło to za daleko. Szkoda mi tylko tej młodzieży, bo nawet jeżeli okaże się, że sąd nie wymierzy żadnej kary albo będzie ona niezbyt dotkliwa, to na kartach życia tych młodych ludzi, zarówno tych co siedzą na ławie oskarżonych, jak również syna radnej, ta cała sprawa, zapewne w jakiś sposób się odbije. Uważam, że tę sprawę, która dla mnie jest wybrykiem młodzieży pod wpływem alkoholu, można było załatwić zupełnie inaczej - przyznaje Adam Orzeszyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulmierzycach.

 
  • "To można było przemyśleć"

O komentarz do sprawy poprosiliśmy także przedstawicieli lokalnych struktur PiS w powiecie, którzy jednak - nie jak sugeruje Interia - wskazują, że o całej sprawie dowiedzieli się dopiero wczoraj z doniesień medialnych. - Nie znam tematu dokładnie. Nic o tym zdarzeniu w Sulmierzycach nie wiedziałem. Wczoraj przeczytałem dopiero o tym gdzieś w mediach - ucina krótko Andrzej Skrzypczak, szef klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego. Z kolei radny Marian Włosik, bez partyjnej legitymacji, ale także zasiadający w klubie PiS w powiecie uważa, że robienie takiego szumu wokół tej sprawy było zupełnie niepotrzebne. - To można było przemyśleć - stwierdza.

 
  • "Tutaj wykazano się nadgorliwością..."

- O tej sprawie dowiedziałem się dzisiaj (23 marca br. - przyp. red.). Jeżeli była to młodzież niepełnoletnia, która spotkała się we własnym gronie, na luźnej imprezie, to można by się doczepić do tego, co na tej imprezie robił alkohol i dlaczego młodzież go spożywała. Natomiast uważam, że tutaj wykazano się nadgorliwością, bo idąc tym tokiem myślenia, musielibyśmy pójść do sądu z tymi wszystkimi ludźmi, którzy nie tak dawno gromadzili się na krotoszyńskim rynku i wykrzykiwali różne rzeczy, również pod adresem prezydenta Dudy. Pomijając kwestię używanego przez młodzież języka, dla mnie był to zwykły szczeniacki wybryk - przyznaje Grzegorz Król, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jednocześnie zaznaczając, że potępia niszczenie czyjegoś mienia.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w piątek ma odbyć się spotkanie przedstawicieli lokalnych struktur PiS. Czy zostanie na nim poruszony powyższy temat? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu sprawa nie została jeszcze zakończona. Wyznaczono kolejny termin.

(raf, alf)


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl