DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Lekkoatletyka

Udane starty Zuzi, Pauliny i Kasi

2021-02-03 08:02:00

29 stycznia w Aleksandrowie Łódzkim odbył się kolejny miting. Start był bardzo udany dla dziewczyn Zuzi, Pauliny i Kasi z kaliskiego teamu miotaczy.

Zuzia Duster wygrała swoją konkurencję uzyskując rewelacyjny wynik, nowy rekord życiowy 11,22 m PB (3 razy poprawiała życiówkę sprzed tygodnia). - Jest to solidny, piąty wynik w Polsce w kategorii U16. Zważywszy na to, że Zuzia jest dyskobolką i kula jest dla niej dodatkiem. Ten wynik spokojnie da jej prawo startu w finałach mistrzostw Polski U16 (oczywiście trzeba to powtórzyć w sezonie letnim) tym samym Zuzia ma szanse startować w 2 konkurencjach -relacjonuje trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz. - Muszę kolejny raz podkreślić, że wynik jest wynikiem, ale sposób w jaki to Zuzia robi jest po prostu piękny, jako jedyna pcha pełną techniką obrotową, techniką którą mogą jej pozazdrościć starsi zawodnicy i zawodniczki! Powiem tak zakładam (bo nie widziałem wszystkich zawodniczek w Polsce), że Zuzia pcha jako jedyna w Polsce z techniki obrotowej w tej kategorii wiekowej U16 - i robi to świetnie.
 
Bardzo udany start zaliczyły Paulina i Kasia. Ta pierwsza ustanowiła swoją życiówkę 10,28 m PB (7 miejsce),  a Kasia pchnęła zaledwie o 3 cm od PB zajmując wysokie 3 miejsce w kategorii open kula 4 kg. 
 
Na starcie stanęli również Wiktor Grzegorek (07) U16 kula 5 kg  uzyskał 7,67 m oraz Daniel Chudaś (03) U20 kula 6 kg uzyskał 10,59 m.
 
- W zawodach brał też udział mój podopieczny Piotr Goździewicz, który od 1 stycznia 2021 reprezentuje  barwy AZS-AWF Warszawa. Piotr zmienił barwy klubowe w ostatniej chwili, na przełomie roku. To jego decyzja podyktowana finansami, stypendium itd. Piotr startował specjalnie na tych zawodach przyjeżdżając prosto z obozu w Spale. Start na zmęczeniu, uzyskał wynik 16,87 m, ale ważniejsze było to, bym zobaczył na żywo jak pcha, bym mógł mu przekazać poprawki do techniki. W formule którą przyjęliśmy, czyli treningu hybrydowym, posługuję się treningiem zdalnym, a tam wszystkiego nie widać w temacie techniki. Piotr realizuje moje treningi i jest to eksperyment dla nas. 31 stycznia wystartował w Spale i uzyskał tu wynik 17,22 m PB. Kolejny start na prestiżowym mitingu ORLEN CUP w Łodzi 12 lutego - informuje trener Małecki. - Jest to zapewne nasz ostatni start w sezonie halowym. Jest to spowodowane kosztami transportu oraz ograniczeniami w ilości startujących zawodników i rozbijaniu zawodów na dwa dni, co pomnaża koszty transportu itp. Dlatego też wcześniej niż co roku, zaczynamy przygotowania do sezonu letniego. Musimy coś wymyślić w temacie naszej zniszczonej rzutni do dysku, bo dziewczyny mają aspiracje medalowe mistrzostw Polski w rzucie dyskiem, a zniszczone amatorskie koło na pewno w tym nie pomoże. 
 
Ciekawostką jest to, że Wielkopolski Związek Lekkoatletyki ustalił, że w tym roku medale Mistrzostw Wielkopolski rozda korespondencyjnie, czyli za wyniki z tabel uzyskanie pomiędzy 18 stycznia, a 28 lutego. Ta decyzja wynika z faktu, że w Kaliszu nie odbędą się w tym roku Mistrzostwa Wielkopolski (wytyczne PLZA sprawiają że nie można tu rozegrać zawodów). Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl