iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Udany rewanż

2020-12-22 12:12:00

2 października, w trzeciej kolejce nowego sezonu TAURON Ligi siatkarki Energa MKS-u Kalisz zaskoczyły wszystkich dzięki niesamowitej determinacji i woli walki po pięknym meczu pokonująć ŁKS 3:2. Okazuje się jednak, że początek drugiej rundy to faktycznie czas rewanżów. Tydzień temu kaliszanki pokonały BKS Bielsko-Biała, tym razem im zrewanżował się faworyzowany zespół ŁKS-u.

Poniedziałkowe spotkanie okazało się kolejnym, w którym Energa MKS Kalisz musiał mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Zza band reklamowych swoje koleżanki kolejny raz wspierały kontuzjowane Magdalena Damaske i Oliwia Bałuk. Julia Papszun z kolei pojawiła się w składzie meczowym, ale po dłuższej nieobecności trener Jacek Pasiński postanowił delikatnie wprowadzać ją z powrotem do zespołu.

 

W ostatnich spotkaniach w roli przyjmującej drużynę zadaniowo wspierała Julia Mazur, dzisiaj jednak musiała wrócić na pozycję libero rozgrywając całego drugiego i trzeciego seta. Kumulacja tych nieszczęśliwych zdarzeń doprowadziła do trudności w obsadzie przyjęcia i w momentach, kiedy trener Pasiński normalnie mógłby chcieć spróbować zmienić coś na tej pozycji miał mocno ograniczone pole manewru. Aleksandrę Gromadowską zmieniała Julia Szczurowska, nominalnie przecież atakująca.

 

W takiej sytuacji ryzyko podejmowane na zagrywce przez ŁKS dawało wymierne korzyści. Świetnie dysponowana była niewątpliwie jedna z gwiazd ligi, Katarzyna Zaroślińska-Król skutecznie wspierana w ataku przez Katarinę Lazović i Aleksandrę Wójcik. W drugim i trzecim secie kaliszanki miały fragmenty, kiedy łapały trochę wiatru w żagle i popisywały się kolejnymi ambitnymi akcjami, jednak prędzej czy później brązowe medalistki wracały do dobrej gry i ostatecznie to one zdobywają w Arenie Kalisz trzy punkty.

 

Energa MKS do końca roku rozegra jeszcze dwa spotkania. Najpierw, dzień przed wigilią o 16:30 podejmie srebrnego medalistę zeszłego sezonu i obecnego lidera TAURON Ligi, Developres SkyRes Rzeszów, a 29 grudnia zagra wyjazdowy mecz z broniącym Mistrzostwa Polski zespołem Chemika Police. Transmisję z drugiego z tych spotkań przeprowadzi Polsat Sport.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl