iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Uhonorowali zasłużonych dla miasta

2021-09-15 08:09:00

Zdjęcie: UM Kalisz
Odznaczenia wręczono podczas uroczystej sesji rady miasta.

Odznakę Honorową Miasta Kalisza przyznano pięciu osobom - śp. Stefanowi Jakubowskiemu (w latach 1919-1962 pełnił funkcję kierownika Szkoły Powszechnej im. Emila Repphana w Kaliszu, nauczyciel i kierownik w Miejskiej Szkole Zawodowo Dokształcającej w Kaliszu, były radny miasta Kalisza), Bogumiłowi Łączyńskiemu (byłemu sołtysowi sołectwa Sulisławice, a obecnie szefowi tamtejszej rady sołeckiej, z zamiłowania strażak ochotnik, były członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego, jest jedną z trzech osób, które w 2000 r. doprowadziły do przyłączenia Sulisławic, Sulisławic Kolonii oraz Dobrzeca w granice miasta Kalisza), Jerzemu Splittowi (w latach 1997-2015 dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów naukowych i prawie 200 artykułów popularno-naukowych promujących Kalisz, w latach 1993-1994 członek Zarządu Miasta Kalisza), Romualdowi Zarębie (kaliszanin, budowlaniec z wykształcenia i zamiłowania, w 1961 roku został kierownikiem budowy w Poznańskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego Nr 1 w Poznaniu, budowy Chłodni Składowej, WSK-Kalisz oraz wieży telewizyjnej w Chełmcach k/Kalisza, pracował także w Kaliskim Przedsiębiorstwie Budowlanym, w 2004 r. otrzymał order papieski „Pro Ecclesia et Pontifice” za całokształt działalności związanej z budową i utrzymaniem obiektów sakralnych w Diecezji Kaliskiej) oraz Zbigniewowi Zawartce (od ponad 40 lat jest członkiem społecznego ruchu Ochotniczych Straży Pożarnych w Kaliszu, w latach 2004-2008 osobiście zaangażował się w proces prywatyzacji ostatniego na terenie miasta Kalisza przedsiębiorstwa państwowego – Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego, co uchroniło tę firmę przed upadkiem, przez wiele lat działał w PTTK, Okręgowym Związku Kolarskim, a od czterech lat na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Calisia).

 

Natomiast Medal Honorowego Przyjaciela Kalisza otrzymał Jerzy Madejczyk (radny Kalisza trzech kadencji, po zdaniu egzaminu specjalizacyjnego, w 1984 r. rozpoczął pracę w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kaliszu, później został jego wicedyrektorem ds. lecznictwa, na co dzień pomimo wieku emerytalnego nadal czynnie pracuje w przychodni i pomaga kaliszanom).

 

Uroczyste uhonorowanie zasłużonych kaliszan odbyło się w Sali Recepcyjnej, gdzie zebrali się radni oraz parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, organizacji społecznych, instytucji, a także goście z partnerskiego miasta Hamm. Ceremonię uświetnił występ – pochodzącej z Żegocina – Katarzyny Zawady, laureatki stypendium XVIII edycji programu Młoda Polska. Artystce towarzyszyli znakomici muzycy Filharmonii Kaliskiej.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl