iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Żelazków

Ukradł paliwo i jechał na "podwójnym gazie"

2019-05-31 09:02:20

Zdjęcie: Archiwum
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa. Policjanci skojarzyli auto, które widzieli chwilę wcześniej z pojazdem, którym miał poruszać się mężczyzna odpowiedzialny za kradzież paliwa na jednej ze stacji. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek siedzący za kierownicą seata miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, kilka minut po godzinie 1.00 przyjął zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Kaliszu. Informacja o zdarzeniu, wraz z marką pojazdu i numerem rejestracyjnym auta została przekazana wszystkim patrolom będącym w służbie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słysząc komunikat, szybko skojarzyli fakty. Seat, którym poruszał się sprawca kradzieży, minął policyjny radiowóz chwilę wcześniej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w kierunku, w którym odjechało auto. Kila minut później odnaleźli pojazd zaparkowany przed jedną z posesji na terenie gminy Żelazków. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 27-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy, wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy seata. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności. 27-latek nie uniknie również odpowiedzialności związanej z kradzieżą paliwa.

 

 
Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl