iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Ukradł samochód, uciekał przez dwa powiaty, wjechał w radiowóz, chciał potrącić policjanta...

2019-09-10 10:15:30

Zdjęcie: KMP Kalisz
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli pościg za kierowcą, który ukradł samochód osobowy w Pleszewie. Podczas próby zatrzymania, 35-latek uderzył skradzionym autem w policyjny radiowóz i próbował potrącić jednego z interweniujących funkcjonariuszy.

W czwartek wieczorem, kaliscy policjanci otrzymali informację o kradzieży pojazdu marki Peugeot w Pleszewie. Sprawca miał poruszać się drogą krajową nr 12 w kierunku Kalisza.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak 35-latek siedzący za kierownicą auta nie reagował na polecania wydawane przez funkcjonariuszy. Podczas próby zatrzymania uderzył w radiowóz, a następnie próbował najechać jednego z interweniujących policjantów. Mundurowi kontynuowali pościg, ponieważ zależało im, aby kierujący skradzionym pojazdem mężczyzna nie wjechał do centrum miasta, ponieważ mógł doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Ostatecznie auto udało się zatrzymać na drodze wjazdowej do Kalisza, po tym jak kierujący peugeotem 35-latek, doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Mieszkaniec Pleszewa w chwili zatrzymania miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymanego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl