iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Ukradli katalizatory, tłumiki.., od porsche

2019-09-18 08:41:45

Zdjęcie: KPP Pleszew
Dwóch mieszkańców Kalisza w wieku 26 i 28 lat odpowie za kradzież katalizatorów, tłumików i emblematów oraz lamp od samochodów marki Porsche. Do kradzieży doszło na terenie zakładu mechaniki pojazdowej w gminie Gołuchów. Mężczyźni, swoim zachowaniem wyrządzili straty w wysokości 17 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do pleszewskiej komendy w środę, 11 września. Nieznani wtedy sprawcy, w nocy ok. godziny 1.30, ukradli z terenu zakładu mechaniki pojazdowej trzy katalizatory i tłumik. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Wsi. Właściciel wycenił straty na kwotę 11 tysięcy złotych.

 

Tej samej nocy, ok. godz. 3.00, kaliscy policjanci, na jednej z ulic miasta zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Autem kierował 26-letni mieszkaniec Kalisza. Pasażerem pojazdu był jego 28-letni kolega. Mundurowi w bagażniku mercedesa ujawnili katalizatory. Mężczyźni nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd te przedmioty pochodzą. Jak się okazało, były to rzeczy skradzione z terenu firmy w Kościelnej Wsi. Obaj kaliszanie zostali przewiezieni do pleszewskiej komendy, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania czynności procesowych pleszewscy policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni dwa miesiące wcześniej z tego samego miejsca ukradli trzy emblematy i lampę od samochodów marki Porsche, a także uszkodzili przedni zderzak w jednym z pojazdów. Swoim zachowaniem wyrządzili wtedy straty na łączną kwotę 6 tysięcy złotych. 

Obaj mieszkańcy Kalisza byli notowali w policyjnych kartotekach. Odpowiedzialni są min. za kradzieże, posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

26 i 28 latek usłyszeli trzy zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Młodszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu.  Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

 
Źródło: KPP Pleszew


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl