iKalisz.pl reklamy
Wielkopolska

Ukraińcy „przemycali” Egipcjan

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali na wielkopolskim odcinku autostrady A2 4 cudzoziemców podających się za obywateli Egiptu, których tranzytem przez Polskę wiozło dwóch obywateli Ukrainy.

Do zatrzymania doszło na wielkopolskim odcinku autostrady A2. - Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu, po informacji przekazanej przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy zatrzymali, w czwartek 17 listopada, 30-letniego obywatela Ukrainy, kierowcę i właściciela audi A6. Zatrzymani zostali również pasażerowie: 18-letni obywatel Ukrainy oraz jadący na tylnym siedzeniu czterej cudzoziemcy podający się za obywateli Egiptu (żaden nie posiadał przy sobie dokumentów tożsamości) - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cała grupa została zatrzymana. - Obywatele Ukrainy odpowiedzą za to, iż w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, umożliwili lub ułatwili cudzoziemcom pobyt na terytorium Polski wbrew przepisom. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ukraińcy nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Koninie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji Ponadto zastosował zabezpieczenie majątkowe w łącznej wysokości 4 tys. zł - podaje mjr SG Joanna Konieczniak.

Natomiast obywatele Egiptu przyznali się do postawionych im zarzutów niezgodnego z prawem przekroczenia granicy RP z wykorzystaniem podstępu oraz w porozumieniu z innym osobami. Dobrowolnie poddali się karze grzywny w wysokości po 2 tys. zł. Ponadto funkcjonariusze SG wszczęli postępowanie mające na celu zobowiązanie cudzoziemców do powrotu do Egiptu. Do czasu zakończenia postępowania, a także do czasu potwierdzenia ich tożsamości i obywatelstwa, cudzoziemcy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU