Wiktor Grzegorek w rewelacyjnym stylu wywalczył srebrny medal w konkurencji rzutu dyskiem. - Wiktor uzyskał świetny rezultat rzucając na odległość 47,90 m PB (pokonał go tylko lider tabel polskich U18 Jakub Rodziak). Mój podopieczny trzykrotnie w tym konkursie rzucał ponad 47 m. Dwie próby miał identyczne 47,90 m. Rezultat ten to aktualnie szósty wynik w kraju i świetny prognostyk przez zbliżającymi się Mistrzostwami Polski U16, które już za dwa tygodnie odbędą się w Lublinie - komentuje trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz. - Jestem bardzo dumny z mojego zawodnika, z jego profesjonalnego podejścia do zawodów i realizacji planów, a było to trudne, gdyż Wiktor 45 minut wcześniej rywalizował w konkursie pchnięcia kulą, gdzie zajął wysokie piąte miejsce uzyskując 11,09 m. Wiktor na Mistrzostwach Polski U16 będzie reprezentował Kalisz, UKS 12 Kalisz, aż w dwóch konkurencjach w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą - dodaje trener.
W tych samych konkurencjach świetnie spisał się Maciej Pancewicz, który jest o rok młodszy od Wiktora i swoich rywali. W konkursie rzutu dyskiem zajął szóste miejsce uzyskując rekord życiowy 42,51 m (wynik prawdopodobnie da mu prawo startu w Mistrzostwach Polski U16). - Muszę tu dodać, że taki wynik w każdym innym makroregionie dałby medal, a nasz makroregion jest najsilniejszy w Polsce. Maciej wystartował również w pchnięciu kulą, gdzie zajął 11 miejsce (9,28m ), tym samym zdobywając punkt w rywalizacji młodzieżowej.
Znakomicie w biegu na 1000 m spisał się podopieczny trenera Pawła Wiśniewskiego, Szymon Kasprzak. Poprawił swój rekord życiowy o blisko 10 sekund i zajął trzecie miejsce. Czas Szymona, to 2.53.66, który może dać prawo startu w mistrzostwach Polski U16 (Lublin 24-25.09).
Pewny startu w Lublinie może być Cyprian Grzegorek, który w biegu na 1000 m z przeszkodami zajął czwartą lokatę. Wynik Cypriana mógł być lepszy, ale zawodnik dzień przed startem nabawił się infekcji, która niewątpliwie miała wpływ na postawę zawodnika.
Czwarte miejsce w chodzie na 3 km zajęła Nadia Woldańska z czasem 18.04.98. Szósta w tej konkurencji była Natalia Zientalak z nowym rekordem życiowym, 19.15.35.
Dziewiąte miejsce w biegu na 600 m z czasem 1.47.32 zajęła inna podopieczna trenera Wiśniewskiego Iga Golanowska.
Pięknie spisała się Marianna Kowalczyk, dwukrotnie zajmując piąte lokaty. Na 100m uzyskała czas 13.34, a na 300 m - 44.89. Do zawodów Mariannę przygotował trener Waldemar Olszyna.
Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy zdobyli cenne punkty do współzawodnictwa sportowego.
W zawodach wystartowała również Julia Graczykowska zajmując w biegu na 1000 m 13 lokatę z czasem 3.39.87.
Poprzednia
Następna