iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ważne sprawy

Umowa na usunięcie odpadów ze Szczypiorna podpisana

2020-11-27 13:11:00

Prezydent Krystian Kinastowski podpisał umowę na usunięcie i unieszkodliwienie odpadów, składowanych nielegalnie w jednym z magazynów przy ulicy Wrocławskiej.

Odpady w magazynie w Szczypiornie składowane są nielegalnie przynajmniej od początku 2014 roku. Wówczas, z uwagi na stwierdzenie działalności niezgodnej z wydanym zezwoleniem, ówczesny prezydent Kalisza cofnął to zezwolenie. Firma gospodarująca w budynku zobowiązana została do jego opróżnienia, ale tego nie zrobiła. Od tego czasu w magazynie przy ulicy Wrocławskiej zalega około 3000 ton różnego rodzaju odpadów chemicznych. W 2018 roku, na mocy darowizny, Miasto Kalisz przejęło ten budynek i podjęło działania, dążące do usunięcia jego zawartości. Aby to umożliwić, rozpoczęto starania o dotację na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na mocy umowy podpisanej przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego z konsorcjum firm Hydrogeotechnika Sp. z o.o. z Kielc oraz GEOCOMA Sp. z o.o. Spółka komandytowa z Krakowa, odpady zostaną usunięte i unieszkodliwione najpóźniej do 23 grudnia 2022 roku. W ciągu najbliższego tygodnia wykonawca otrzyma klucze do magazynu i rozpocznie realizację postanowień umowy.

Koszt usunięcia i unieszkodliwienia odpadów ze Szczypiorna to 18 837 878,40 zł. Część tej kwoty – 5,2 mln zł – pochodzić będzie z dotacji, którą Miasto Kalisz otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl