iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Opatówek

Unikajcie spacerów w parku

2021-06-10 14:06:00

Dla własnego bezpieczeństwa - apelują władze samorządowe.

Zabytkowy opatowski park w najbliższych latach czeka gruntowna rewitalizacja. Pierwszym krokiem będzie wycinka chorych, uszkodzonych i zagrażających bezpieczeństwu ludzi drzew. 
 
- Planowana wycinka drzew związana jest z licznymi incydentami i interwencjami w parku, podczas których drzewa w całości lub części łamały się - zwracają uwagę opatowscy samorządowcy. 
 
Ta właśnie ruszyła. 
 
- W najbliższych dniach prosimy o ograniczenie korzystania z terenu parku ze względu na bezpieczeństwo podczas prac przeprowadzanej wycinki drzew, które będą trwać około dwóch tygodni - apelują władze gminy Opatówek.
 
Następnym etapem będzie wykonanie w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Delegatura w Kaliszu, nasadzeń w miejsce usuniętych drzew. 
 
- Szeroko rozumiana rewitalizacja związana będzie z kolejnym etapem poprzez wyłonienie wykonawcy pełnej dokumentacji obejmującej wykonanie projektu nasadzeń, zagospodarowania alejek oraz małej architektury, opracowanie rysu historycznego. Gmina zabezpieczyła w budżecie na 2021 r. środki na wykonanie projektu rewitalizacji Zabytkowego Parku w Opatówku - wyjaśniają władze samorządowe gminy. 
 
(alf)
 
Foto: opatowek.pl
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl