iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Uroczyste spotkanie koncertowo-noworoczne w Szkole Podstawowej w Chełmcach

Zdjęcie: MRiPS

Koncert noworoczny, wspólne kolędowanie, przepiękny występ uczniów, a wszystko to zwieńczone mocą życzeń zdrowia i pomyślności na nowy rok. W takiej właśnie atmosferze, 14 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach, odbyło się uroczyste spotkanie koncertowo-noworoczne.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia o tematyce świąteczno-patriotycznej pn. ''Pokój Ludziom Dobrej Woli'' w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach, przygotowanego pod kierunkiem ks. Sebastiana Kąkola oraz nauczycieli. Wszyscy występujący z rąk gospodarzy wydarzenia, otrzymali upominki przygotowane przez Urząd Miejski Gminy Opatówek.

Sobotnie wydarzenie było także okazją do uczczenia kilku ważnych jubileuszy bowiem pod koniec ubiegłego roku Orkiestra Dęta przy OSP w Chełmcach obchodziła 100. rocznicę swojego istnienia. Orkiestra zadebiutowała przed publicznością w wigilię 1922 r. W związku z tym wyjątkowym jubileuszem Minister Marlena Maląg na ręce Kapelmistrza Orkiestry Jacka Kapitaniaka złożyła promesę w wysokości 20 000 złotych na dalszy rozwój orkiestry. Działalność Orkiestry Dętej ściśle związana jest z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmcach, która to obchodzi rocznicę 110 - lecia istnienia. W tym roku świętujemy także jubileusz 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Chełmcach imienia Jana Pawła II. Przed rozpoczęciem całego wydarzenia Minister Marlena Maląg wraz z asystą złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II.

Z okazji tych szczególnych rocznic, Ryszard Juszczak - lokalny poeata, mieszkaniec Chełmc, napisał wiersz, który został wyrecytowany przez ucznia klasy VII szkoły podstawowej.

Wieczór uświetnił koncert Orkiestry Dętej przy OSP w Chełmcach, który składał się z dwóch części. W pierwszej z nich wykonano najpopularniejsze kolędy, w drugiej zaś zaprezentowano muzykę rozrywkową.

Po występach artystycznych zgromadzonych gości zaproszono na wspólną degustację słynnych papieskich kremówek i żurku staropolskiego oraz wielu innych dań przygotowanych przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń w Chełmcach. Zgromadzonym czas umilała i pięknie przygrywała Kapela Sami Swoi i Państwo Karolakowie.

Rolę konferansjera pełnił i nad przebiegiem uroczystości czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku Paweł Figiel. Organizatorami wydarzenia byli: sołtys Chełmc Elżbieta Sowa wraz z Radą Sołecką, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach, Orkiestra Dęta przy OSP w Chełmcach, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku oraz Urząd Miejski Gminy Opatówek.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU