iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Ważne sprawy

Ustalono stawki za wywóz śmieci w Kaliszu

2020-11-27 11:31:36

29 złotych od osoby w domach wielorodzinnych i 31 złotych w przypadku zabudowy jednorodzinnej. Rada Miasta Kalisza zadecydowała, że w taki sposób będzie w naszym mieście naliczana opłata za odbiór i gospodarowanie odpadami w przypadku ich selektywnej zbiórki przez mieszkańców. W wypadku niesegregowania śmieci, opłaty będą dwukrotnie wyższe.

Dotychczas w Kaliszu obowiązywała stawka opłaty za śmieci w wysokości 23 złotych od każdej osoby w przypadku selektywnej zbiórki odpadów. Jednak system odbioru i gospodarowania odpadami drożeje m. in. przez ich zwiększającą się produkcję oraz wprowadzenie tzw. opłaty marszałkowskiej, która podnosi koszty składowania śmieci. Widać to po rosnących stawkach za śmieci w innych miastach. W pobliskim Ostrowie Wielkopolskim wprowadzona od 1 października opłata – liczona od mieszkańca – wzrosła aż o blisko 40% wcześniej obowiązującej stawki.

Prezydent Krystian Kinastowski zaproponował – zaaprobowaną przez Radę Miasta – poprawkę do uchwały ws. wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Poprawka ta wprowadza zniżki w opłacie dla rodzin wielodzietnych oraz osób najsłabiej uposażonych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wysokość zniżki to 6 zł.

Ponadto zwolnieni z części opłaty będą także właściciele budynków jednorodzinnych, w których kompostuje się bioodpady komunalne w przydomowych kompostownikach. W tym przypadku wysokość zniżki to 2 zł.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: kalisz.pl


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl