iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Utrudnienia dla kierowców w związku z remontem ul. Korczak. Zmiany w kursowaniu autobusów

Zdjęcie: Katarzyna Ciupek

W czwartek, 2 listopada rozpoczną się prace związane z remontem ul. Korczak (na odcinku ul. Poznańska – ul. Wiejska).

W pierwszym etapie prace prowadzone będą po lewej stronie ulicy Korczak (patrząc od ul. Poznańskiej). Dla ruchu kołowego pozostawiona zostanie jezdnia o szerokości 2,75 m oraz wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu – od strony ul. Poznańskiej w kierunku ul. Wiejskiej.

 

Wyznaczono następujące objazdy:

  • od strony Ronda Korczaka poprzez ul. Stanczukowskiego i ul. Poznańską,
  • od strony ul. Bursztynowej (w obrębie skrzyżowania ul. Korczak z ul. Wiejską) poprzez ul. Wiejską, ul. Dobrzecką do ul. Stanczukowskiego.

Roboty mają potrwać do 12 grudnia.

 

W związku z remontem ulicy Korczak od 2 listopada do odwołania autobusy komunikacji miejskiej linii 1, 1A oraz 5 będą kursowały zmienionymi trasami.

 

Linie nr 1 i 1A:

• w kierunku Cmentarza Komunalnego od przystanku Stanczukowskiego Dobrzecka 01 pojadą ulicami Stanczukowskiego i Poznańską, a następnie stałą trasą;

• w kierunku ulicy Dobrzeckiej od przystanku Poznańska Galeria 10 pojadą ulicami Stanczukowskiego, Dobrzecką, a następnie stałą trasą.

Linia nr 5:

• w kierunku ulicy Poznańskiej od przystanku Stanczukowskiego Dobrzecka 01 pojedzie ulicami Stanczukowskiego, Poznańską i dalej stałą trasą;

• w kierunku ulicy Podmiejskiej od przystanku Poznańska Wojska Polskiego 01 ulicami Poznańską, Stanczukowskiego, Podmiejską i dalej stałą trasą.

 

W czasie trwania objazdów nieczynne będą przystanki: Korczak Poznańska 01 i 02 oraz Korczak Słoneczny Stok 03 i 04.

Najbliższe przystanki znajdują się na ulicy Poznańskiej (Poznańska Szpital 03 i 04) oraz na ulicy Stanczukowskiego (Stanczukowskiego Dobrzecka 01 i 02).

Źródło: Katarzyna Ciupek - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU