DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Siatkówka

W 19. kolejce z Budowlanymi Łódź

2021-02-05 12:02:00

Po krótkiej przerwie (mecz 18. kolejki z #VolleyemWrocław rozegrany został awansem) wracają rozgrywki TAURON Ligi. W piątek, 5 lutego, kaliszanki rozegrają mecz 19. kolejki z Budowlanymi Łódź, obecnie czwartą drużyną w tabeli.

Po dobrym meczu z Chemikiem Police kaliski zespół miał chwilę na spokojne przygotowanie do meczu z Budowlanymi, dzięki rozegraniu awansem meczu z #Volleyem (wygrana 3:1 we Wrocławiu) pod koniec października. - Jesteśmy drużyną, która podejmuje walkę i może z każdym wygrać, ale też z każdym przegrać, co pokazuje na przykład mecz z Rzeszowem. Dzisiejszy mecz też pokazał, że mogłyśmy wygrać - powiedziała po meczu z Chemikiem Monika Gałkowska. Na pewno walka będzie potrzebna w meczu z Budowlanymi będącymi ostatnio w bardzo dobrej formie. Z drugiej strony zespół pokazał w tym sezonie, że potrafi grać, a nawet wygrywać z wyżej notowanymi od siebie drużynami.

 

Ten sezon Budowlane rozpoczęły od trzech porażek. Zwłaszcza ta w pierwszej kolejce, z Jokerem Świecie zaskoczyła całą siatkarską Polskę. Po słabym początku łódzki zespół odwrócił całkowicie sytuację wygrywając wszystkie spotkania między 4 a 14 kolejką (dodatkowo rozgrywane awansem mecz z PTPS-em Piła). Dzięki tej serii drużyna prowadzona przez trenera Błażeja Krzyształowicza znalazła się nawet na 2 miejscu. Obecnie zajmuje 4 lokatę, a serię zwycięstw przerwał styczniowy pojedynek z Radomką Radom. W ostatnich spotkaniach Budowlane pokonały BKS Bielsko-Biała i przegrały w derbach Łodzi z ŁKS-em.

 

Z kolei zespół z Kalisza stoczył bardzo wyrównany pojedynek z aktualnymi mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. 

 

Do końca fazy zasadniczej zostały tylko 4 kolejki, więc walka o miejsce w play-offach nabiera rumieńców. W tym kontekście liczy się każdy punkt, zwłaszcza, że różnice z miejsc 7-9 są minimalne. Transmisję z meczu od 17:30 przeprowadzi Polsat Sport.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl