iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

W "19" rusza pilotażowy program edukacyjny

2021-07-05 14:07:00

Zdjęcie: Magdalena Bartnik
Z początkiem września br. w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu, swą działalność rozpocznie Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą.

Wszystko dzięki wsparciu finansowemu, w wysokości niemal 1 mln 100 tys. zł, jakie otrzymał samorząd Kalisza. Jak podkreślają władze miasta, pilotażowy program SCWEW, dzięki doświadczeniu pedagogów oraz specjalistów na wpłynąć na rozwój aktywizacji społecznej i edukacyjnej dzieci, młodzieży oraz uczących się osób dorosłych.

 

- Utworzenie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 to odpowiedź samorządu na zgłaszane bezpośrednio do placówki potrzeby ze szkół ogólnodostępnych, które to pokrywają się z przeprowadzoną diagnozą. Dotychczasowe działania "dziewiętnastki" stanowią bardzo dobrą bazę do utworzenia centrum właśnie tutaj - przekonuje prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

 

W ramach pilotażowego projektu tworzenia centrów grant otrzymało tylko szesnaście podmiotów, w tym jako jedyna w Wielkopolsce kaliska "dziewiętnastka".

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl