iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

W Blizanowie policjanci jednego dnia zatrzymali sześciu piratów drogowych

W ciągu tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy, podjęli interwencję wobec sześciu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

- Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 1 500 do 2 500 złotych i punktami karnymi (13-15). Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, niemal codziennie kaliscy policjanci zatrzymują kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym - informują kaliscy policjanci.

W miniony piątek, aż sześciu kierowców jechało z prędkością ponad 100 km/h. Wszystkie kontrole miały miejsce na terenie gminy Blizanów, w miejscu, gdzie obowiązywał znacznie niższy limit prędkości. Jednym z zatrzymanych był 20-letni kierowca BMW, który jechał z prędkością, aż 105 km/h na odcinku drogi, gdzie obwiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy miesiące. Dodatkową konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, był wysoki mandat oraz punkty karne, które pojawiły się na koncie młodego kierowcy.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU