Ciekawostki

W budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu powstaną ogrody wertykalne

W budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu powstaną ogrody wertykalne

Powiat otrzyma 28 tys. zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na dofinansowanie przedsięwzięcia pn.: „Ogrody wertykalne jako forma ochrony klimatu i zachowania bioróżnorodności w Powiecie Kaliskim”.

 

W ramach naboru wniosków pod hasłem "Zielony impuls dla Wielkopolski", powiat złożył wniosek o dofinansowanie zadania, którego celem jest stworzenie nowoczesnych i ekologicznych instalacji zielonych we wnętrzach budynków Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

- W wybranych przestrzeniach, m.in. korytarzach, holach głównych, strefach obsługi mieszkańców i miejscach reprezentacyjnych zostaną zainstalowane mobilne ściany zieleni oraz wertykalne ogrody oparte na modułowych panelach roślinnych. Dzięki temu możliwe będzie dostosowywanie układu zielonych ścian do potrzeb wydarzeń, reorganizacji pomieszczeń czy prezentacji ekologicznych działań powiatu - informuje Starostwo Powiatowe.

Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 48 tys. zł. 

 


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu



Z regionu


Czytaj również