iKalisz.pl reklamy
Kalisz

W galerii handlowej groził kobiecie nożem

Kaliscy policjanci zatrzymali 50-latka, który w jednej z galerii handlowych groził kobiecie przy użyciu noża. Napastnik został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu.

Do pracownika ochrony jednego z marketów podeszła zaniepokojona kobieta. Mieszkanka powiatu ostrowskiego poinformowała, że przed chwilą na terenie galerii handlowej nieznany mężczyzna, groził jej nożem. Zdenerwowana kobieta poprosiła o pomoc. Pracownicy ochrony natychmiast powiadomili o sytuacji funkcjonariuszy policji.

- Na miejsce interwencji został skierowany patrol z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Policjanci już trakcie dojazdu do galerii zauważyli na jednej z pobliskich ulic mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi napastnika, który podała pokrzywdzona. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania miał przy sobie nóż, którym wcześniej miał grozić kobiecie. Okazało się, że to 50-letni obywatel Czech - informuje kaliska policja.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Sprawca zdarzenia trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

- Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego w tej sprawie, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił zatrzymanemu zarzut kierowania gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejowej w Kaliszu i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - podaje policja.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU