iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poradnik

W jaki sposób rozpoznać popowodziowy samochód?

2020-08-14 10:18:41

Kilka dni po ulewach czy powodziach serwisy aukcyjne lub motoryzacyjne zaczynają oferować auta w atrakcyjnej cenie. Dużo z tych pojazdów, choć są tanie, mają olbrzymią wadę - ucierpiały w wyniku podtopień. Właścicielowi często bardzo zależy na sprzedaży, dlatego w opisie auta na próżno szukać informacji o tym, że jest to pojazd popowodziowy. Na szczęście, kilka rzeczy może go zdradzić i tym samym pomóc klientowi nie wpaść w pułapkę.

Samochód popowodziowy nie jest dobrą inwestycją. Na pierwszy rzut oka wszystko jest z nim w porządku, jednak w niespodziewanym momencie może się zepsuć. Takie auto po krótkim czasie może stać się jedną wielką skarbonką… Trzeba więc pamiętać, że taka oferta, nawet w przystępnej cenie, nie jest okazją, a jedynie złą inwestycją.

 

Niestety, autorzy wielu takich ogłoszeń nie wspominają słowem o tym. Dlatego najlepiej przy okazji oglądania samochodu na własną rękę dokładnie obejrzeć auto. Zwrócić należy uwagę na charakterystyczny zapach błota, który jest trudny do usunięcia. Również ukryte w zakamarkach odświeżacze powietrza mogą być sygnałem, że właściciel chce zamaskować przykry zapach. W przypadku aut, które były zalane pod tapicerką, na drzwiach lub w bagażniku może pojawić się pleśń. Trzeba też przyjrzeć się, czy w trudno dostępnym miejscach nie pozostają ślady wody. Np. pod kołem zapasowym, pod wszelkimi plastikami czy w schowku. Również może pojawić się korozja pod samochodowymi dywanikami. Trzeba też uważać na elektronikę. Co prawda, w starszych autach, usterka np. radia nie musi mieć nic wspólnego z zalaniem. Za to w młodszych niż 10 lat jest to już podejrzane. Zwłaszcza, jeśli nie działają również kontrolki czy elektroniczna regulacja fotela. Sprzedający, który chce pozbyć się takiego samochodu łatwo idzie na negocjacje i chętnie schodzi z ceny. Zależy mu na jak najszybszym pozbyciu się kłopotu.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl