iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Edukacja

W kaliskim zakładzie karnym powstanie wyższa uczelnia

2020-05-08 13:05:00

Zdjęcie: Facebook
Dzisiaj, w siedzibie Urzędu Miasta Kalisza podpisany został akt notarialny w sprawie przekazania Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie od władz miejskich, budynków po byłym Zakładzie Karnym w Kaliszu. Zabytkowy kompleks zostanie wykorzystany będzie na potrzeby kształcenia m.in. funkcjonariuszy służby więziennej.

O wniosku w tej sprawie Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie do władz Miasta Kalisza pisaliśmy w artykule:

 

Jaki los czeka kaliski zakład karny?

 

- Obiekty zostaną zmodernizowane i przekształcone w centrum wyszkolenia praktycznego, w którym realizowane będą nowoczesne przedsięwzięcia dydaktyczne. Celem jest doskonalenie jakości kształcenia, a także wspomaganie badań i projektów naukowych w dziedzinach strategicznych dla rozwoju systemu bezpieczeństwa – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Nowa forma obecności WSKiP w Kaliszu będzie również stymulacją dla rozwoju regionu i społeczności lokalnej. W imieniu uczelni podpis pod dokumentem złożył rektor-komendant WSKiP – płk dr Marcin Strzelec, a w imieniu władz miejskich prezydent Miasta Kalisza – Krystian Kinastowski.

 

Usytuowany w Kaliszu były zakład karny ma bogatą historię. Więzienie funkcjonowało przez 169 lat, aż do roku 2015. Utworzenie w jego obiektach bazy dydaktyczno-szkoleniowej da możliwość stosowania w szkoleniu zawodowym Służby Więziennej efektu symulacji życia więziennego i obowiązków służbowych wykonywanych codziennie przez przyszłą kadrę penitencjarno-ochronną. Mogą się w nim szkolić funkcjonariusze i pracownicy wszystkich działów Służby Więziennej, przede wszystkim działu ochrony oraz działu penitencjarnego. Z punktu widzenia dydaktyki, szkolenie w miejscu odpowiadającym warunkom przyszłej pracy jest dużo bardziej efektywne niż w sali wykładowej.

Modernizacja przez Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie byłego zakładu karnego, umożliwi również wykorzystanie jego infrastruktury przez inne formacje mundurowe, służby wyspecjalizowane w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego, służby ratownictwa oraz ochrony ludności, zarządzania kryzysowego, służby graniczne oraz instytucje, których pośrednim lub bezpośrednim zadaniem jest ochrona bezpieczeństwa publicznego. Obiekt służyć też będzie szkoleniom dla przedstawicieli urzędów i instytucji publicznych, samorządów, organizacji pozarządowych, a także kuratorów sądowych.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl