iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

W Kaliszu powstanie nowoczesna hala tenisowa

2022-07-21 13:07:00
Zdjęcie: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski sp. j.

W Kaliszu powstanie nowoczesna hala tenisowej wraz z budynkiem zaplecza.


Zgodnie z ogłoszonymi wynikami trzeciej edycji „Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych” (PGR) projekt Miasta Kalisza został wytypowany do wsparcia finansowego. Samorząd otrzymał na ten cel promesę w wysokości 8 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie hala tenisowa na trzy korty (o nawierzchni z licencją ITF typu System TNS Mapecoat comfort Multisport) wraz z połączonym z halą dwukondygnacyjnym budynkiem zaplecza, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt zyska wyposażenie w odpowiedni sprzęt i urządzenia. Przy nim utworzony zostanie parking. Teren zostanie zagospodarowany zielenią i ogrodzony. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wizualizację przedstawiono w załączeniu.

- Gdy hala tenisowa powstanie w Kaliszu, będzie to historyczny moment zarówno dla miasta, jak i dla Superligi. Mamy najlepszą rakietę świata - Igę Świątek – i mamy obowiązek dbać o to, by nasi młodzi zawodnicy mieli gdzie trenować. Wczoraj odbywała się czwarta kolejka LOTTO Superligi w Kaliszu. Przyjechał między innymi Jerzy Janowicz. Kalisz już jest miastem tenisa i tych emocji będzie coraz więcej. Będziemy robić wszystko żeby nasza młodzież mogła się rozwijać i spełniać marzenia – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

O znakomitej współpracy z Miastem Kalisz mówił Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. - Te środki trafiły do Kalisza nieprzypadkowo, bo współpracujemy z Miastem Kalisz już 4 lata. Gdyby nie solidność pracowników i pana prezydenta na pewno nie byłoby to możliwe. Efektem tej pracy są właśnie środki, przeznaczone na piękną, nowoczesną halę, która będzie jednym z najlepszych tenisowych hal w Polsce. Również samorząd Kalisza został uhonorowany jako najlepszy sportowy samorząd w Polsce, a te rzeczy nie dzieją się przypadkowo – mówił prezes Mirosław Skrzypczyński.

Źródło: kalisz.pl


Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU