iKalisz.pl reklamy
Z policji

W kilka sekund zgromadził 29 punktów karnych

Zdjęcie: KMP Kalisz

43-letni kierowca w ciągu kilkunastu sekund uzbierał 29 punktów karnych. Nie tylko nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przekroczył dopuszczalną prędkość, ale również wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Kierowca audi zatrzymany został do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. - Mężczyzna nie tylko przekroczył dopuszczalną prędkość, ale również podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli okazało się również, że siedzący za kierownicą audi 43-latek nie miał podczas jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci nałożyli na kierującego mandaty w łącznej kwocie 2 400 złotych, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 29 punktów karnych - informują kaliscy policjanci.

 

Funkcjonariusze przypominają, że z 17 września w życie weszły nowe przepisy w tym również w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. Największą ilość punktów karnych (15 pkt), tak jak w przypadku 43-latka otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia, za które grożą także najwyższe stawki, m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim – pierwsze tego typu wykroczenie zagrożone jest karą 1 500 złotych a recydywa: 3 000 złotych.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU