iKalisz.pl reklamy
Kalisz

W niedzielę koniec koncertów na Głównym Rynku

Zdjęcie: KMP Kalisz

Od ponad tygodnia na Głównym Rynku w Kaliszu gości fortepian zewnętrzny Cadenza. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez cały dzień grają na nim instrumentaliści amatorzy, zaciekawieni mieszkańcy, ale również pianiści. Kancelaria Prezydenta Miasta zorganizowała do tej pory trzy koncerty, które umilały popołudnia i wieczory w centrum Kalisza.

Na fortepianie zagrali już Hania i Jakub Derejowie – zdobywcy licznych nagród kompozytorskich, dyrygenckich i pianistycznych; Mikołaj Stasiak, student kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego i nauczyciel gry na instrumentach, utalentowani młodzi ludzie: Maciek Kujawa i Bartek Wawrzyniak.

Koncerty będą odbywały się do końca tygodnia. W piątek, 1 września, o godz. 18:00 muzykę klasyczną i rozrywkową zaprezentują Rozalia Wiktoria Piątkowska i Mieszko Janiak, uczniowie Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, zdobywcy nagród i wyróżnień. W sobotnie popołudnie również zapraszamy przed ratusz. Na fortepianie, i nie tylko, zagrają młodzi artyści, m.in. z Muzycznej Akademii Smyka i szkoły Talent Studio.

Cykl koncertów przy fortepianie Cadenza zakończymy niedzielnym swingiem, jazzem i muzyką filmową w wykonaniu Zuzanny Wojciechowskiej, uczennicy szkoły muzycznej Music Store, a także najpiękniejszymi piosenkami o miłości, które zagrają Magdalena i Maciej Bąkowie.

Fortepian zewnętrzny Cadenza wędruje po Polsce, a jednym z przystanków na jego trasie – z inicjatywy prezydenta Krystiana Kinastowskiego - jest nasze miasto. To demonstracyjna wersja instrumentu, który ma zagościć w Kaliszu na stałe. Instrument opuści Kalisz 4 września.

Źródło: KMP Kalisz


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU