iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piłka ręczna

W niedzielę przedostatni mecz!

2020-03-06 14:36:45

W niedzielę, 8 marca, przedostatni mecz fazy zasadniczej piłkarzy ręcznych Energa MKS-u Kalisz w Arenie. Do Kalisza wraca Bartłomiej Jaszka, były trener kaliskich szczypiornistów, z którymi wywalczył awans do PGNiG Superligi w sezonie 2016/17.

Mecz będzie kluczowy dla układu tabeli przed play-offami. Zwycięstwo może umocnić MKS na 6. miejscu, goście po ostatniej kolejce spadli na 9. lokatę, na pewno liczą na uniknięcie gry w grupie spadkowej, do czego potrzebne będzie zwycięstwo. 
Na emocje nie będzie można narzekać. Kasy zostaną otwarte od godziny 17.30, godzinę przed meczem. Z okazji Dnia Kobiet wstęp dla pań będzie darmowy.
 
Młoda drużyna Bartłomieja Jaszki spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Nie wystrzegają się błędów, ale dzięki dobrej grze w spotkaniach z drużynami o podobnym potencjale znajdują się w tej chwili na dziewiątym miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Potrafili zaskoczyć również teoretycznie silniejszych przeciwników, na przykład pokonując na własnym parkiecie Azoty Puławy. Nawet jeśli ostatecznie pozwolą się wyprzedzić Chrobremu Głogów zajmą w fazie zasadniczej wyraźnie lepsze miejsce, niż zeszłoroczne dwunaste.
 
Głównymi aktorami niedzielnego widowiska mogą być bramkarze. Dużym wzmocnieniem Zagłębia został sprowadzony przed sezonem z Piotrkowianina Marcin Schodowski. 32-letni bramkarz jest pewnym punktem drużyny z Lubina. W rankingu obronionych rzutów znajduje się na drugim miejscu, jest też w pierwszej dziesiątce pod względem skuteczności interwencji.
Z drugiej strony w wygranych Energa MKS-u duży udział mieli kaliscy bramkarze, Łukasz Zakreta i Mikołaj Krekora. Zajmują kolejno szóste i czternaste miejsce w klasyfikacji skuteczności interwencji ze średnimi wyraźnie powyżej 30%. W rywalizacji bramkarzy na korzyść kaliszan przemawia szeroki skład. W przypadku słabszej dyspozycji Zakrety (co ostatnio zdarzało się rzadko) zawsze wejść może Krekora, a ostatnimi czasy nieźle karne bronił syn trenera MKS-u, Casper Liljestrand. W Lubinie nie mają takiego komfortu, przy słabszej dyspozycji Schodowskiego może być ciężko o punkty.
 
Spotkaniu towarzyszyć będzie kolejna promocja okolicznościowa. W listopadzie za darmo na mecze wchodzili wąsacze, w ramach solidarności z osobami zmagającymi się z rakiem prostaty. Później, w czasie ferii, dzięki legitymacji bez biletów spotkania mogli oglądać uczniowie i studenci. 8 marca z promocji będą mogły skorzystać wszystkie panie. 
Mecz będzie transmitowany na kanale TVP Sport, stronie sport.tvp.pl i kanale youtubowym TVP Sport.
 
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl