iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wydarzenia

W Opatówku na Kościelnej

2019-11-12 11:16:38

W najbliższą sobotę, 16 listopada, odbędzie się piąta edycja Święta Ulicy Kościelnej w Opatówku - jednej z najstarszej ulic miasta.

W tym roku Święto Kościelnej będzie złożone z dwóch części. Od godz. 10:00 mieszkańcy i goście będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Czy znasz ulicę Kościelną?", przygotowanej przez wolontariuszy Fundacji, która rozpocznie się przy Domu Fiedlera (dawne przedszkole). Tematyka gry będzie dotyczyła historii i ciekawostek związanych z ulicą Kościelną, a poziom zadań zostanie dostosowany do wieku uczestników: od dziecka do seniora. Dla każdego uczestnika przygotowany zostanie drobny upominek.

Wieczorem w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbędzie się VI Koncert Młodych Talentów. Tradycją już stało się jesienne wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie młodych muzyków z gminy Opatówek i okolic. Nie zabraknie zarówno zdolnych wokalistów, jak i instrumentalistów. W trakcie koncertu nastąpi także inauguracja portalu Witraże Ziemi Kaliskiej. Prace nad portalem trwały kilka miesięcy, a zespół projektowy koordynował Jakub Łuczak. Na portalu znajdą się ciekawe informacje dot. witraży Kalisza i powiatu kaliskiego, które będą przydatne nie tylko dla znawców i historyków, ale także dla mieszkańców i turystów. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. 

Organizatorem Święta Ulicy Kościelnej jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", a wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, firma Plastyk, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Aquapark Kalisz. Projekt "Witraże Ziemi Kaliskiej" został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza Opatówka.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl