iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

W Opatówku podziękowali za plony

2019-08-28 08:08:00

Msza święta dziękczynna, barwny korowód dożynkowy, występy artystyczne, degustacje, loteria fantowa, koncerty. Tak wyglądało święto plonów w gminie Opatówek.

Uroczystość odbyła się w niedzielę, 25 sierpnia. Rozpoczęła się wejściem pocztów sztandarowych reprezentowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Opatówku oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Opatówek prowadzonych przez Komendanta Gminnego OSP Stanisława Barana. W towarzystwie orkiestry OSP z Rajska, na plac dożynkowy wszedł barwny korowód przedstawicieli sołectw, którzy wnieśli bogate wieńce, kosze i inne symbole dożynkowe.

Zaszczytną funkcję starościny tegorocznego święta plonów przyjęła Agnieszka Jakubek z Janikowa, która wraz z mężem prowadzi 50 hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w uprawie zbóż i kukurydzy. Do pełnienia funkcji starosty dożynek zaproszono Daniela Janiaka z Cieni Pierwszej, który wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 30 ha nastawione na uprawę zbóż, ziemniaków i warzyw oraz hodowlę trzody chlewnej.

O godzinie 14.00 rozpoczęła się msza święta dziękczynna za plony. Homilię wygłosił proboszcz parafii Rajsko ks. Jacek Błoniak. Po mszy i poświęceniu przez proboszcza ks. Jacka Błoniaka darów i symboli dożynkowych, nastąpiła część obrzędowa. 

Jedną z głównych atrakcji były suto zastawione, bogate w płody ziemi, jadło i napitki, a do tego niepowtarzalnie udekorowane, stoły biesiadne przygotowane przez sołectwa: Borów, Chełmce, Cienia Pierwsza, Michałów Drugi, Michałów Trzeci, Michałów Czwarty, Opatówek, Sierzchów, Szałe, Szulec, a także: Stowarzyszenie Inicjatywa dla Opatówka, Stowarzyszenie Dar Serca, Koło Gospodyń Wiejskich w Opatówku, Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku i Urząd Miejski Gminy Opatówek.

Jak co roku, w czasie imprezy odbyła się loteria fantowa, której organizatorem było Stowarzyszenie Dar Serca. Dochód ze sprzedaży losów w całości przeznaczony zostanie na działalność stowarzyszenia oraz na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych.

Zgromadzeni wysłuchać mogli piosenek w wykonaniu finalistów Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2019. Na scenie zaprezentowały się także grupy taneczne CDN z Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku oraz Kapela Sami Swoi. Następnie czas umilił koncert biesiadny, w czasie którego usłyszeć można było przeboje lat 70. Dożynkowe świętowanie uświetniło niezwykłe show w wykonaniu Grupy Maraquja, która dynamicznym wykonaniem znanych przebojów i wyjątkową aranżacją podbiła serca publiczności. Tradycyjnie zwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni, który po koncercie pięknie rozświetlił niebo.

 

 Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl