iKalisz.pl reklamy
Zdrowie

W powiecie ruszył projekt edukacyjny z zakresu profilaktyki raka piersi

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Zostało podpisane porozumienie pomiędzy powiatem kaliskim, a Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu. Dotyczy ono współpracy tych instytucji na rzecz realizacji projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki raka piersi, którego nadrzędnym celem jest rozwijanie świadomości konieczności regularnego badania piersi oraz nabycia umiejętności samobadania piersi.

Współpraca w szczególności będzie ukierunkowana na: edukację w zakresie czynników ryzyka, wczesnych objawów choroby, samobadania piersi oraz zachęcanie kobiet do wykonywania badań mammograficznych.

W celu realizacji powyższych założeń powiat zakupił z własnych środków specjalistyczne modele służące do nauki samobadania piersi. Modele zostały przekazane dziś na mocy podpisanego porozumienia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, która jest wykonawcą projektu.

- Najważniejsza jest profilaktyka. Łatwiej jest wcześniej wykrywać i zapobiegać niż leczyć. Ustaliliśmy na Zarządzie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, że również w ramach AKO będziemy stawiać na profilaktykę zdrowotną w szerokim zakresie – tłumaczył Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

- Bardzo się cieszę ze współpracy z Powiatem Kaliskim, który bardzo szybko zareagował na naszą prośbę dotyczącą zakupu modeli służących do nauki samobadania piersi. Wierzę, że dzięki prowadzonej przez nas profilaktyce uda nam się zapobiec wielu chorobom nowotworowym – powiedział dr Marek Stodolny.

Oprócz części oficjalnej, nie zabrakło również praktyki. W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu pojawiły się członkinie kół gospodyń wiejskich w powiecie oraz pracownice starostwa, które zostały wyedukowane w zakresie profilaktyki raka piersi.

W przyszłości odbędą się kolejne tego typu szkolenia. Organizatorzy przeprowadzą je na terenie wszystkich gmin z terenu powiatu kaliskiego.

Źródło: powiat.kalisz.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU