iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

W starostwie oddawali krew

2019-11-22 11:11:00

Blisko 10 litrów krwi oddali ludzie wielkiego serca, którzy wzięli udział we wtorkowej akcji „Ratujemy życie na 100. lecie PCK”. W ten sposób uświetniono jubileusz najstarszej polskiej organizacji humanitarnej – Polskiego Czerwonego Krzyża.

W akcji zainicjowanej przez pracowników Starostwa Powiatowego w Kaliszu, a współorganizowanej przez kaliski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu wzięło udział ponad 40 osób. Lekarze do poboru krwi zakwalifikowali ostatecznie 21 osób. To dało łącznie prawie 10 litrów najcenniejszego leku. Oddawano go w punkcie mobilnym RCKiK, który stacjonował na parkingu przed starostwem od południa, aż do godziny 15.00.

 

W akcji brał udział także wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy, który podziękował osobom zaangażowanym we wtorkowy pobór krwi. - Dziękuję bardzo pracownikom starostwa, którzy wymyślili i przeprowadzili akcję, w tym Michałowi Marszałkowskiemu – koordynatorowi wydarzenia, a także uczestnikom wśród których byli zarówno nasi pracownicy, jak i również osoby z zewnątrz – mieszkańcy powiatu kaliskiego i Kalisza. Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Na placu przed Starostwem stawiło się ponad 40 osób. Należą się im duże brawa, bo oddawanie krwi często kojarzone jest z czymś nieprzyjemnym, z czymś czego wielu ludzi się obawia. Uważam, że warto jednak wykraczać poza swoją strefę komfortu i dzielić się z innymi tym najcenniejszym lekiem. Nasza akcja oprócz uświetnienia 100. lecia Polskiego Czerwonego Krzyża miała bowiem pokazać, że oddawanie krwi jest bardzo ważne i bezpieczne dla dawców. Jest także pięknym „darem z siebie” na rzecz potrzebujących –podsumował Zbigniew Słodowy.

Akcja „Oddajemy życie na 100. lecie PCK”, to pierwsza tego typu inicjatywa przeprowadzana przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, ale jak podkreślają pracownicy urzędu, z pewnością nie ostatnia.

- Dziękujemy wszystkim osobom wielkiego serca, którzy wzięli udział w naszej akcji, a także pracownikom kaliskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu - podsumowuje Michał Marszałkowski.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl