iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

W tę jedną noc w roku śpimy godzinę dłużej

W nocy z 28 na 29 października w Polsce nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 3:00 na 2:00.

W tę jedną noc pośpimy więc godzinę dłużej. A wszystko to przez zmianę czasu na zimowy. Przypominamy, że w tradycyjnych zegarach należy przesunąć wskazówki o godzinę do tyłu. Większość współczesnych, elektronicznych czasomierzy dokonuje takiej zmiany automatycznie. 

Od kilku lat pojawiają się informacje, aby w krajach Unii Europejskiej zrezygnować z przestawiania czasu wiosną i jesienią. Póki co, na razie w tej kwestii nie doszło do kompromisu. 

 

Na zmianę czasu zmieniony został także specjalny rozkład jazdy pociągów. - W związku z cofnięciem wskazówek zegara z godziny 3:00 na 2:00 w nocy z 28 na 29 października, pociągi kursujące około godz. 3:00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Godziny przyjazdu do docelowych miejscowości nie zmienią się. Składy wyjeżdżające według nowego czasu w niedzielę 29 października, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Postój obejmie 25 pociągów pasażerskich jadących po sieci kolejowej PLK SA w momencie zmiany czasu – 13 pociągów PKP Intercity, 2 RegioJet, 4 składy Kolei Mazowieckich, 1 Kolei Śląskich, 1 SKPL Cargo, 2 PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz 2 POLREGIO - informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU