iKalisz.pl reklamy
Z policji

W terenie zabudowanym jechał ponad 160 km/h

Na trzy miesiące straci prawo jazdy kierowca BMW zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. 27-latek w obszarze zabudowanym, przekroczył dopuszczalną prędkość, aż o 112 km/h. To jeden z pięciu kierowców, zatrzymanych w miniony weekend w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

 

Kierowca BMW został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Zbiersk. - 27-latek wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni łamiąc przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h kierowca pędził z prędkością, aż 162 km/h. Mundurowi zakończyli tą niebezpieczną jazdę - informuje kaliska policja.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za trzy miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem 27-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. Na jego konto wpłynęło również 15 punktów karnych.

 

Policja przypomina:

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie do kontroli bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU