iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wielkopolska

W Wolicy powstaje kolejny szpital jednoimienny w Wielkopolsce

2020-04-20 17:04:00

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o utworzeniu kolejnego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Opieka nad pacjentami wyłącznie z COVID-19 będzie sprawowana w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło już dla placówki w Wolicy 10 respiratorów.

- Dziś w trybie natychmiastowym podjąłem decyzję o organizacji nowego szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce. Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19 – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk. Wojewoda wielkopolski poinformował już o decyzji Ministerstwo Zdrowia, które zabezpieczyło 10 respiratorów. Obecnie w szpitalu w Wolicy przebywa 28 pacjentów, którzy zostaną przeniesieni do innych placówek. W nowym szpitalu jednoimiennym do dyspozycji pacjentów będzie blisko 100 łóżek.
 
Wojewoda podjął także decyzje o transporcie pacjentów z prywatnej placówki do szpitala jednoimiennego w Wolicy. Kierownictwo prywatnego Domu Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu, mimo przeszkolenia nowego personelu, odmówiło przyjęcia pomocy kadrowej. – Dla wielu z nas to wielki czas próby. Na tę próbę nie można jednak narażać osób najsłabszych – dodaje Łukasz Mikołajczyk.
 
Szpital w Wolicy będzie drugą placówką jednoimienną. Pierwszą jest uruchomiony w marcu 2020 roku szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Obecnie w Wielkopolsce liczba zakażeń przekroczyła 1000 osób, zmarły 53 osoby, a 65 wyzdrowiało.
 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl