iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Wągrowieccy policjanci zapobiegli rodzinnej tragedii

2021-07-14 08:07:00

Zdjęcie: KPP Wągrowiec
Uratowali życie 1,5 rocznego kaliszanina, który wraz z rodzicami wybrał się nad Bałtyk.

Beztroski wyjazd na wakacje, nad polskie morze, mógł się dla rodziny z Kalisza zakończyć tragicznie. W trakcie podróży nad Bałtyk, jadące w jednym z samochodów półtoraroczne dziecko zaczęło się dusić. Podróżujący, którzy w tym momencie przejeżdżali przez Wągrowiec, zatrzymali się przy al. Jana Pawła II.

- Było kilka minut przed godziną 10:00, kiedy policjanci z Wydziału Kryminalnego przejeżdżając w pobliżu zauważyli stojącego na drodze volkswagena, chodzącą wokół niego nerwowo kobietę z telefonem i mężczyznę z małym dzieckiem. Sytuacja wyglądała jakby działo się coś niepokojącego. Zatrzymali radiowóz - relacjonują wągrowieccy policjanci.

 

W tym samym momencie jeden z policjantów zauważył że dziecko, które było w ramionach ojca omdlało. Zapytali szybko matkę co się stało. Okazało się, że kobieta właśnie łączyła się z operatorem numeru alarmowego 112, aby poinformować, że jej dziecko się zachłysnęło i się dusi. 

- Dziecko było rozpalone, jego ciało lejące, jakby utraciło przytomność. Policjant chwycił dziecko i momentalnie podjął decyzję, aby zabrać malca do szpitala - wyjaśniają funkcjonariusze komendy w Wągrowcu.

 

Policjanci zabrali malca do radiowozu i wraz z ojcem na sygnale ruszyli w stronę szpitala.

- Już od początku policjant nie mógł wyczuć oddechu u chłopca. Próba udrożnienia dróg oddechowych była utrudniona występującym szczękościskiem. Funkcjonariusz prowadził akcję reanimacyjną powodując uciski na tyle, na ile pozwalały warunki podczas jazdy na tylnej kanapie nieoznakowanego radiowozu. Z każdą sekundą policjanci byli coraz bliżej placówki medycznej. Na rondzie obok szpitala malec odkaszlnął i jakby złapał oddech - relacjonują policjanci. 

Chwilę później maluch znalazł się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pod opieką medyków.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl