iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Walczyli w międzynarodowych mistrzostwach Kalisza

2022-11-21 14:11:00
Zdjęcie: WTZ

W czwartek, 17 listopada odbyły się XVI Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.


W tegorocznych zawodach udział wzięło 18 zespołów z Polski oraz jeden z Charkowa w Ukrainie. Łącznie w ośmiu konkurencjach, w kategoriach kobiet i mężczyzn startowało 150 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej z Gniezna, drugie miejsce - ekipa sportowców z Charkowa na Ukrainie, a trzecie Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach.

W pierwszej dziesiątce znalazły się: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 z Kalisza, Warsztat Terapii Zajęciowej z Krotoszyna, Warsztat Terapii Zajęciowej z Przygodzic, Środowiskowy Dom Samopomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” z Odolanowa, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum ks. Orione w Kaliszu, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, i Warsztat Terapii Zajęciowej z Kuźnicy Grabowskiej.

Organizatorem Mistrzostw była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy współorganizacji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, w obiekcie odbyły się zawody.

Źródło: kalisz.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU