iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Warsztaty „Z przytupem" dla każdego

Od lutego do kwietnia będą odbywały się warsztaty tańca i śpiewu ludowego „Z przytupem" w CKiS Kalisz w Sali Studio. Wziąć może w nich udział każdy, kto chce poznać i poczuć kulturę muzyczną oraz taneczną Wielkopolski.

Najbliższe warsztaty odbędą się 18 lutego, godz. 9:00 - 12:00. Aby wziąć udział w zajęciach należy zgłosić się o koordynatora, Anny Gałczyńskiej, Dział Artystyczny CKiS, poprzez wiadomość mailową na adres: a.galczynska@ckis.kalisz.pl, telefonicznie 62 765 25 45 lub na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona. Koszt biletu wynosi 10 zł.

 

Kultura regionu

Zajęcia warsztatowe zostaną podzielone na trzy części: teoretyczną, śpiewaną i przede wszystkim taneczną. Warsztaty Z PRZYTUPEM dają uczestnikom dawkę wiedzy na temat kultury regionu, jej tradycji, ale także sporo dobrej i spontanicznej zabawy. Warsztaty mają na celu przedstawić mieszkańcom rejonu Wielkopolski i wszystkim zainteresowanym, jak wyjątkowy, a także wzruszający jest kontakt z dawną wiejską kulturą.

 

Zajęcia

Zajęcia poprowadzą specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej – Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny. Anna jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, pedagogiem, absolwentką AWF, animatorką kultury, bębnistka Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Natomiast, Krzysztof jest skrzypkiem ludowym, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, pieśniarzem, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU