iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Wicemistrzostwo akademików w szczypiorniaka

2021-06-15 08:10:18

Studenci Akademii Kaliskiej wywalczyli srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn w piłce ręcznej.

Turniej finałowy, w którym wzięło udział 15 drużyn, rozegrano w Katowicach. W fazie grupowej kaliscy studenci odnieśli trzy zwycięstwa - z Politechniką Łódzką (43:15), Politechniką Opolską (27:26) i warszawską Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego (26:16). Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo nad drużyną z Opola, która w swoim składzie miała  13 zawodników reprezentujących superligową Gwardię.
 
W ćwierćfinale Akademia Kaliska pokonała Uniwersytet Zielonogórski (30:22), a w półfinale okazała się lepsza od Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie z Lublina (25:15). W finale zaś na przeciw kaliszan ponownie stanęła drużyna z Opola, która tym razem, o jedną bramkę, okazała się lepsza od drużyny akademików (23:22).
 
 - Srebrny medal nas cieszy, ale pozostał niedosyt, ponieważ na pierwsze prowadzenie w meczu finałowym Politechnika wyszła w ostatniej minucie spotkania. Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy w ciągu trzech dni rozegrali sześć meczów, po 50. minut! Byli więc bardzo mocno obciążeni, ale fantastyczną pracę wykonali fizjoterapeuci – oczywiście studenci Akademii Kaliskiej. Co ważne, wszyscy moi zawodnicy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zrewanżujemy się Gwardii Opole - przekonuje Jakub Banasiak, trener reprezentacji Akademii Kaliskiej.
 
Wyśmienity występ kaliskich studentów przypieczętowano indywidualnymi wyróżnieniami dla zawodników Akademii Kaliskiej. Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Patryka Foluszny, a najlepszym strzelcem został Artur Klopsteg.
 
- Ten turniej to wspaniała przygoda, która zakończyła się sukcesem. Przywieźliśmy do Kalisza okazały puchar oraz srebrne medale, w tym jeden dla rektora Akademii Kaliskiej, profesora Andrzeja Wojtyły. W ten sposób chcieliśmy podziękować za doping i zaangażowanie. Wsparcie rektora dla studentów uprawiających sport jest niezmiernie ważne i wiem, że nie wszyscy mogą na takie liczyć – dodaje Kamil Adamski.​
 
Skład reprezentacji Akademii Kaliskiej, która wywalczyła wicemistrzostwo w katowickim turnieju: Patryk Foluszny (najlepszy bramkarz turnieju), Artur Klopsteg (najlepszy strzelec turnieju), Jakub Przybylski (kapitan drużyny), Mikołaj Przybylski, Mateusz Wojciechowski, Szymon Wojciechowski, Adam Frankowski, Kamil Adamski, Konrad Pilitowski, Jakub Banasiak (trener), Michał Bałwas (kierownik drużyny), Łukasz Stępień (fizjoterapeuta), Jakub Bielak (fizjoterapeuta).
 
(alf)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl