iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

„Wiedźma” zaczyna się od wstrząsających wydarzeń przy ulicy Złotej w Kaliszu...

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza we wtorek, 20 czerwca, na autorskie spotkanie z Marcinem Walczakiem. Powieści kryminalne autora rodem z Pleszewa rozgrywają się w naszym regionie, a najnowsza „Wiedźma” zaczyna się od wstrząsających wydarzeń przy ulicy Złotej.

Marcin Walczak w swoich książkach ukazuje małe miejscowości przez pryzmat kryminalnej historii. Stają się swoistym niemym bohaterem, który obserwuje czyny ludzi, dla których interesy i wpływy są ważniejsze aniżeli ludzkie życie. Najważniejsze jest jednak to, że Autor jednocześnie porusza ważne społeczne problemy.

Debiut literacki pisarza to świetnie przyjęta powieść „Degustator”, której akcja umiejscowiona jest w Pleszewie. Najnowsza „Wiedźma” rozpoczyna się prologiem, w którym przy ulicy Złotej w Kaliszu dochodzi do wstrząsających wydarzeń... Po serii brutalnych morderstw na mieszkańców Ostrzeszowa i okolic pada blady strach. Nieznany sprawca dokonuje egzekucji, posługując się wymyślnymi metodami XVIII-wiecznych tortur z czasów polowań na czarownice. Młody Prokurator Tomasz Drwal na początku swojej kariery musi zmierzyć się z seryjnym mordercą. Czas ucieka, a na jaw wychodzą coraz mroczniejsze karty z przeszłości wielu wpływowych osób. Czy za zabójstwami stoi nieznana dotąd sekta? Czy uda się rozwikłać tajemnicę: kim naprawdę jest Wiedźma?

MBP zaprasza na wieczór autorski Marcina Walczaka we wtorek, 20 czerwca, o godzinie 17.00, do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66. Dodatkową atrakcją będzie recital muzyczny, no i oczywiście możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU