iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Wielkopolski Nauczyciel Roku z Kalisza

2021-10-22 12:10:00
Zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
Beata Górecka – nauczycielka matematyki z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika – została laureatką konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku. Wyróżnienie w plebiscycie na Wielkopolską Szkołę Roku przyznano natomiast I Liceum Ogólnokształcącemu im. Adama Asnyka.

Oba konkursy organizowane są przez samorząd wojewódzki. Służą szczególnemu wyróżnianiu wielkopolskich placówek, które kształtują wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina oraz cieszących się autorytetem uczniów nauczycieli pełnych pasji i entuzjazmu, kształcących młodzież w poczuciu poszanowania dziedzictwa kulturowego i miłości do ojczyzny oraz wspierających rozwój pasji młodych ludzi.

Wyróżnionym pogratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Zdobyte przez panią profesor Górecką i liceum Asnyka nagrody pokazują, że kaliska edukacja stoi na bardzo dobrym poziomie, co dostrzegane jest także z zewnątrz. Asnyk i Kopernik do dwie wspaniałe szkoły, których mury każdego roku opuszczają dobrzy przygotowani studiów, pełni pasji absolwenci. Serdecznie gratuluję zdobytych wyróżnień – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

 

Na spotkaniu z włodarzem miasta I Liceum Ogólnokształcące im. Asnyka reprezentowała wicedyrektor szkoły Emilia Wojtulewicz.

Źródło: kalisz.pl/Juliusz KowalczykCzytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU