iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Wiktor Grzegorek na wysokim miejscu w Mistrzostwach Polski U16

Bardzo wysokie piąte miejsce na Mistrzostwach Polski U16 rozgrywanych w Lublinie wywalczył w rzucie dyskiem Wiktor Grzegorek z UKS 12 Kalisz. 

Wiktor rozegrał świetny konkurs w Mistrzostwach Polski U16 uzyskując tam swój drugi wynik w karierze, rzucając na odległość 46,78 m. - Konkurs był cały czas po kontrolą, realnie wiedzieliśmy, że stać Wiktora na miejsce 5-8. Mój zawodnik świetnie realizował plany startowe oraz korekty w technice, co zaowocowało tym wysokim miejscem - komentuje występ swojego podopiecznego Marcin Małecki. - Bardzo zależało mi na dobrym występie Wiktora, który trenuje już u nas ponad cztery lata. Jest młodym, ambitnym, bardzo pracowitym młodym sportowcem, który na tych zawodach udowodnił przede wszystkim sobie, że potrafi rzucać i jest w czołówce polskich miotaczy dyskoboli nie przypadkowo. Jestem z niego bardzo dumny zwłaszcza gdy słyszę po starcie mnóstwo miłych słów z jego strony i podziękowań za przygotowania, jak i rady techniczne i mentalne. 

Wiktor pierwszego dnia startował również w pchnięciu kulą, gdzie spisał się dobrze zajmując 15. miejsce uzyskując drugi wynik w karierze 11,67 m.Ten świetny start to fajny akcent na koniec sezonu, a dokładnie 26 września minęło równo 10 lat od kiedy działam w roli trenera miotaczy w klubie UKS 12 Kalisz. 10 lat z sukcesami małymi i tymi wielkimi, piękne 10 lat pracy z młodzieżą i obserwowanie ich rozwoju.

 

Wiktor od tego roku uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Do sportu został wciągnięty przez trenerkę Adriannę Wangę, która wypatrzyła go w szkole.

 

W Mistrzostwach Polski U16 w Lublinie klub UKS 12 był reprezentowany przez sześciu zawodników i zawodniczek w siedmiu7 konkurencjach: 

  • Wiktor Grzegorek - 15 miejsce kula 11,67 m, 5 miejsce dysk 46,78 m 
  • Marianna Kowalczyk - 29 miejsce 100 m K 13,25 s 
  • Iga Golanowska - 36 miejsce 600 m K 1:48,35 s
  • Cyprian Grzegorek - 16 miejsce 1000 m przeszkody M 2:56,13 s PB
  • Nadia Woldańska - 11 miejsce 3000 m chód K 17:45.42 s 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU