iKalisz.pl reklamy
Biegi

„Wiosna Cekowska” za nami

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

W minioną sobotę odbyła się XXXII edycja Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska”. Bieg Główny im. Adama Mariana Walczaka odbył się tradycyjnie na atestowanej trasie o długości 5 kilometrów. Biegacze nie mieli łatwego zadania, bo tego dnia było bardzo gorąco. Najwyższą formę przejawiał Raman Adamovich z Białorusi, który pokonał trasę poniżej 15 minut. Wśród Pań triumfowała Alina Boschuk z Ukrainy. W zmaganiach wzięło udział ponad 190 entuzjastów biegania.

Zanim do akcji wkroczyli dorośli biegacze, to okolice przedszkola w Cekowie-Kolonii opanowali najmłodsi, którzy rywalizowali na 100-metrowym torze z przeszkodami w biegu „Armagedon Active”.

W samo południe wystartowali natomiast dorośli, którzy zmierzyli się na atestowanej trasie w biegu głównym im. Adama Mariana Walczaka. Do pokonania mieli 5 kilometrów. Na starcie pojawili się biegacze nie tylko z Kalisza i powiatu kaliskiego, ale także z dalszych zakątków Polski i z zagranicy. Triumfował Raman Adamovich, który zanotował czas 14 minut i 57 sekund. Drugi finiszował Dmytro Didovodivk (Ukraina, czas - 15:02), a trzeci był Serhii Shevchenko z Ukrainy (15:13).

W rywalizacji kobiet na podium stanęły biegaczki z Ukrainy. Pierwsza była Alina Boshchuk (17:37), druga na metę wpadła Oksana Oksenik (17:39), a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sawiuk (19:30).

Bieg w Cekowie jest zaliczany do Grand Prix Ziemi Kaliskiej, które składa się z czterech imprez: „Wiosny Cekowskiej”, Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15km, Biegu na Pożegnanie Lata Żelazków 10km oraz z Biegu Chrystowskich dla Niepodległości. Kolejne zmagania odbędą się 4 czerwca w Starym Kiączynie (Gmina Stawiszyn). Będzie to Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km.

Zapisy na Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km już są uruchomione.

Źródło: powiat.kalisz.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU