Ciekawostki

Wkrótce bez opłat wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA

Wkrótce bez opłat wielkopolskim odcinkiem autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie oraz rozbiórkę miejsc poboru opłat zlokalizowanych na wielkopolskim odcinku autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA.

- Zadanie obejmuje również przywrócenie drogi do standardów autostrady oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Zadanie jest finansowane przez Ministerstwo Finansów, a rolą GDDKiA - poza ogłoszeniem przetargu i wyłonieniem wykonawcy - będzie nadzór nad poszczególnymi etapami prac - informuje Generalna Dyrekcja. 

Przetarg obejmuje zaprojektowanie i przeprowadzenie rozbiórki infrastruktury placu poboru opłat Żdżary, stacji poboru opłat Koło i Dąbie, a także przywrócenie jezdni do parametrów autostrady oraz wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Termin realizacji zadania wynosi 12 miesięcy i został podzielony na dwa etapy:

  • I - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi (5 miesięcy),
  • II - wykonanie robót budowlanych (do 7 miesięcy od zgłoszenia ich rozpoczęcia).

Źródło: GDDKiA



Z regionu


Czytaj również

iKalisz.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

iKalisz.pl reklamy

iKalisz.pl reklamy
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884

iKalisz.pl reklamy
TOMBUD.PL - NARZĘDZIA DO WARSZTATU