iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Włamywacze zatrzymani

2020-05-22 13:05:00

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Pleszewa w wieku 42 i 43 lat. Mężczyźni podejrzewani są o liczne włamania i kradzieże także w powiecie kaliskim. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów.

Pleszewscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o liczne włamania i kradzieże. Po tym, jak na terenie gminy Dobrzyca doszło do włamania do sklepu spożywczego, policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców zdarzenia.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Kotlinie. Poruszali się samochodem marki Renault Scenic. W pojeździe znajdowało się trzech mieszkańców Pleszewa w wieku 30, 42 i 43 lat oraz 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.
 
Funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyźni są również odpowiedzialni za inne przestępstwa. Jak się okazało, mieli też na swoim koncie włamania do sklepów, myjni samoobsługowych i zniczomatów. Działali od stycznia na terenie powiatu pleszewskiego i kaliskiego. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów.
 
Mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. W czwartek, 14 maja sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 42 i 43 lat tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo całej czwórce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: KPP Pleszew


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl