iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Włamywał się do altan. Na swoim koncie może mieć kilkadziesiąt takich przestępstw

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 42-latka, który odpowie za kradzieże i usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał na terenie dwóch rodzinnych ogrodów działkowych. Kradł przedmioty pozostawione w altanach.

Ogrody działkowe, przystanki autobusowe, dworce i pustostany to miejsca, które w okresie zimowym są cyklicznie kontrolowane przez policjantów m.in. pod kątem przebywania tam osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie organizmu.

- W trakcie jednej z takich kontroli policjanci z Wydziału Kryminalnego zauważyli na terenie działek mężczyznę. Kiedy funkcjonariusze próbowali z nim porozmawiać mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, chwilę później zaczął uciekać. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec Kalisza. Szybko też okazało się co było powodem nietypowego zachowania mężczyzny - relacjonują mundurowi.

Okazało się, że 42-latek specjalizował się we włamaniach do ogrodowych altan. Jego łupem padały pozostawione wewnątrz przedmioty m.in. laptopy, telefony komórkowe i alkohole.

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty dotyczące czterech włamań oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Policjanci w dalszym ciągu gromadzą materiał w tej sprawie i przesłuchują kolejne osoby pokrzywdzone. Niewykluczone, że już wkrótce 42-latek będzie miał uzupełnione zarzuty w związku z kolejnymi tego typu przestępstwami, których się dopuścił. Łącznie może mieć na swoim koncie kilkadziesiąt tego typu przestępstw - wyjaśnia kaliscy funkcjonariusze.

Zima to czas kiedy rzadziej odwiedzamy ogrody działkowe. Niestety, wielotygodniowa nieobecność gospodarzy na posesjach, to idealny okres dla wandali i amatorów cudzej własności. Pamiętajmy, że aby uniknąć włamania, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu domków letniskowych i ich wyposażenia na zimę.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU