iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Worek medali młodych lekkoatletów w Szczecinie

2021-09-14 14:09:00

Zdjęcie: UKS 12 Kalisz
Zawodnicy UKS 12 Kalisz rewelacyjnie spisali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Dwa złote krążki oraz trzy brązowe przywieźli z MMM U16 w Szczecinie młodzi lekkoatleci z klubu UKS 12 Kalisz. Na najwyższym stopniu podium w rzucie dyskiem stanęli Zuzia Duster (33,75 m) oraz Odyseusz Żarnecki (44,89 m). Dodatkowo ta dwójka wywalczyła brązowe medale w pchnięciu kulą. Do tego worka dorzucił się także Bartosz Przybylak w rzucie oszczepem (40,17 m), który w rywalizacji zajął 3 miejsce.

 

- Tak jak po Zuzi i Odysie mogłem spodziewać się medali, tak u Bartka to miła nagroda za bardzo udany sezon. Ten zawodnik zrobił w tym sezonie ogromne postępy. Nie muszę wspominać, że on rzutnie do oszczepu widzi na zawodach, bo na co dzień nie ma możliwości trenowania w takich warunkach. Z jego medalu jestem najbardziej dumny. Ten niepozorny chłopak pokazał charakter sportowca i udowodnił sobie oraz innym, że może dużo osiągnąć. (...) Istnieje możliwość, że cała trójka wystąpi w Mistrzostwach Polski U16 - zwraca uwagę Marcin Małecki, trener UKS 12 Kalisz.

 

Ponadto drużynowo kadra UKS 12 Kalisz zajęła w zawodach wysokie 7 miejsce, zdobywając 19 punktów.

 

- Dodać trzeba, że na tych zawodach nie startowali kaliscy chodziarze, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski U16, więc wynik mógł być jeszcze lepszy - podkreśla trener.

 

Wyniki pozostałych zawodników UKS 12 Kalisz: Jakub Kałuży (100 i 300 m - 7 miejsce), Cyprian Grzegórzek (2000 m - 6 miejsce), Szymon Kasprzak (2000 m - 7 miejsce), Szymon Krystek (1000 m - 7 miejsce), Maja Gąsiorowski (300 m ppł - 5 miejsce) oraz Wiktor Grzegorek (rzut dyskiem - 12 miejsce i pchnięcie kulą - 13 miejsce).

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl