iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Wpadli, bo szli pieszo A2

Zdjęcie: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Placówki SG w Kaliszu zatrzymali trzech nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli w ręce policjantów na autostradzie A2 podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki w pasie drogowym.

 

5 sierpnia funkcjonariusze SG z Kalisza przejęli od konińskich policjantów trzech cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Przekazani obcokrajowcy zostali zauważeni przez policjantów na podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki poboczem autostrady A2 na wysokości powiatu słupeckiego. Z ustaleń policjantów wynikało, że cudzoziemcy podróżowali w kierunku Niemiec osobowym fordem, który brał udział w kolizji drogowej na autostradzie A2. Po tym zdarzeniu drogowym migranci, nie wiedząc gdzie się znajdują, pieszo oddalili się poboczem trasy A2 w kierunku zachodniej granicy Polski.

- Dokonane sprawdzenia potwierdziły, że trzech cudzoziemców w wieku 24, 33 i 36 lat, to obywatele Iranu. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, wszystkich cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Irańczyków umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU