iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Siatkówka

Wspaniałe zwycięstwo i awans na pozycję wicelidera!

2020-10-20 14:10:00

Kolejną porcję niesamowitych emocji zapewniły kibicom siatkarki Energa MKS-u Kalisz. Pokonały we własnej hali 3:2 Pałac Bydgoszcz i dzięki czwartemu zwycięstwu w pierwszych pięciu kolejkach obecnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli TAURON Ligi. MVP spotkania została Magdalena Damaske, a kibice zgromadzeni w kaliskiej Arenie długo dziękowali zespołowi za walkę do końca. Niestety, było to ostatnie wydarzenie sportowe w Kaliszu z udziałem kibiców. Przynajmniej na jakiś czas.

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz dobrze rozpoczęły pierwszego seta szybko wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Na początku meczu aktywna była atakująca Monika Gałkowska, oraz, tradycyjnie, kaliskie środkowe. Dzięki asowi Magdaleny Damaske Energa MKS zdobył czteropunktową przewagę i doprowadził ją do spokojnego zakończenia. Seta wygranego przez kaliszanki 25-19 zakończyła skutecznym atakiem Magdalena Damaske.

 

Pomimo wyraźnej przewagi Energa MKS-u Kalisz w pierwszej partii krótka przerwa pomiędzy setami całkowicie odmieniła grę bydgoskiego zespołu. Usprawnienia wprowadzone przez trenera Piotra Matelę i ambicja siatkarek Pałacu dały o sobie znać. Dobra gra Alexandry Dascalu i Eweliny Żurowskiej w połączeniu z doświadczeniem Regiane Bidias pozwoliły przyjezdnym najpierw po lustrzanym odbiciu pierwszego seta wygranym 25:18 wyrównać stan meczu, a później w bardzo emocjonującym trzecim secie przy dużej ilości błędów własnych kaliszanek wygrać na przewagi 24:26. Seta zakończyła skutecznym atakiem Bidias, Pałac prowadził 2-1, a kaliscy kibice martwili się, że mecz może potoczyć się podobnie jak ten z BKS-em Bielsko-Biała, kiedy po niezłej pierwszej partii gra kaliskiego zespołu załamała się. Tak się jednak nie stało.

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz tym razem świetnie odpowiedziały na niepowodzenia z dwóch poprzednich setów, mocno rozpoczęły czwartą partię i stopniowo, ale pewnie zmierzały po tie-breaka. Kaliszanki poprawiły przyjęcie, skuteczność, dodatkowo coraz częściej wymuszały błędy rywalek. Ostatecznie gospodynie wygrały czwartą partię z dużą przewagą, 25-17.

 

Tie-break, co zaznaczył w pomeczowej wypowiedzi trener Energa MKS-u Jacek Pasiński, potoczył się w dość podobny sposób co podczas zwycięstwa kaliskiego zespołu w Łodzi z ŁKS-em. Po zmianie stron i jednopunktowej przewadze 8-7 Energa MKS Kalisz zdobył trzy punkty z rzędu i tę przewagę doprowadził już do końca meczu, który, jak przystało na MVP spotkania, zakończyła skutecznym atakiem świetna na przestrzeni całego meczu Magdalena Damaske.

 

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz dzięki pokonaniu Pałacu Bydgoszcz i wygraniu trzeciego meczu z rzędu (a czwartego w ciągu pierwszych pięciu kolejek) awansowały na drugie miejsce w tabeli TAURON Ligi. Kolejne spotkanie drużyna Jacka Pasińskiego rozegra w Policach z tamtejszym Chemikiem.

 

- Mam nadzieję, że ta pierwsza wygrana u siebie przełamię nam, może nie serię, bo grałyśmy w Kaliszu w tym sezonie tylko raz, ale przegrałyśmy dosyć wyraźnie. Dzisiaj na początku drugiego seta miałyśmy problem z przyjęciem, przez co nie kończyłyśmy ataków, a później ciężko nam było tę przewagę nadrobić. Powinęła nam się przez chwilę noga, ale przełamałyśmy to i mam nadzieję, że dalej nasza hala będzie dla nas szczęśliwa już cały czas. Statystycznie, te cztery zwycięstwa w pięciu meczach brzmią bardzo dobrze, miejmy nadzieję, że tak zostanie - powiedziała Magdalena Damaske, MVP spotkania.

 

- Cieszymy się z każdego seta, każdego zdobytego punktu. Popatrzmy jak budowany był ten zespół. Oparty na młodzieży, dwie, trzy bardziej doświadczone zawodniczki, które niekiedy indywidualnie nie stanowią o sile tej drużyny. O jej sile stanowi serce na parkiecie, determinacja, wola walki. Bardzo mało piłek spada na naszą stronę boiska, poza tym jednym meczem, który zdecydowanie nam nie wyszedł. W pozostałych spotkaniach graliśmy już bardzo ambitnie, podejmując ryzyko, które czasem się opłaca, czasem nie, tak to już z tym jest. To wszystko zaczęło nam przynosić wymierne korzyści. Widać było, że zespół z Bydgoszczy w trakcie meczu grał coraz lepiej. My nie wystrzegliśmy się dużej ilości błędów własnych, szczególnie w secie trzecim. Mimo, że był on grany na przewagi to zbyt duże przestoje czy momentami nonszalancja spowodowały, że cały czas goniliśmy i ostatecznie przegraliśmy tę partię na przewagi. Zaś cieszy to, że "nie puszczamy farby", zostawiamy serce na boisku i wygrywamy przez tie-breaka. Na pewno przy trzecim secie przegranym 24-26, po challenge'u, na 1-2 dla Bydgoszczy niektóre zespoły mogłyby zwiesić głowy. My zaś nie, od początku zaczęliśmy walczyć i dość zdecydowanie całego czwartego seta prowadziliśmy. Pozostała "loteria" w secie piątym, w którym też odjechaliśmy na 7-3, później przy zmianie stron i stanie 8-7 znowu wyszliśmy na prowadzenie. Można powiedzieć, że to nasze "flagowe" zagranie, bo tak samo było w tie-breaku z ŁKS-em. Od 8-7 wyszliśmy na prowadzenie 11-7 i to już dowieźliśmy do końca. Wszystkie dziewczyny, które grały w pierwszej szóstce i te które wchodziły z ławki dały coś od siebie, wniosły cegiełkę do końcowego zwycięstwa. Zwycięstwo u siebie cieszy, pozostaje żałować, że na kolejnych spotkaniach nie będzie kibiców. Na pewno Kalisz to bardzo fajne miasto do robienia dużej siatkówki, miasto z siatkarskimi tradycjami, hala zawsze wypełniona po brzegi, tak zwany "kaliski kocioł". Teraz, niestety, taki mamy czas, będziemy się musieli z tym pogodzić. Liczymy na to, że wszyscy będą nas śledzić w telewizji i mamy nadzieję, że dużo tych meczów telewizyjnych będziemy grali. Zapraszamy wszystkich, niestety tylko przed telewizory, trzymajcie kciuki, bądźcie z nami, a my postaramy się was nie zawieść - skomentował występ Jacek Pasiński, trener Energa MKS-u Kalisz,

 

 

MVP: Magdalena Damaske

Energa MKS Kalisz – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2

(25:19, 18:25, 24:26, 25:17, 15:11)

 

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (2), Monika Ptak (2), Magdalena Damaske (20), Zuzanna Szperlak (10), Weronika Centka (15), Monika Gałkowska (6), Julia Mazur (libero), Justyna Łysiak (libero) oraz Karolina Bednarek (5), Julia Szczurowska (15), Patrycja Chrzan, Oliwia Bałuk (5)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl